Zły stan chodników na ul. Anieli Krzywoń

Anielii

Anielii1

– 23 marca 2016 r. poprzez formularz zgłoszeniowy na mojej stronie internetowej zwrócił się do mnie mieszkaniec Zielonej Góry z następującym problemem:
(Pisownia oryginalna):
„Szanowny Panie Radny gratuluję pomysłu na nowy sposób kontaktowania się z mieszkańcami Zielonej Góry. Chciałbym zwrócić Pana uwagę na stan chodników na ul. A.Krzywoń notorycznie niszczonych przez parkujące samochody, przez drobne inwestycje energetyczne, telekomunikacyjne i oświetleniowe. Trudno tu znaleźć choćby jedną całą płytkę, a chodzi tędy bardzo dużo ludzi/zwłaszcza starszych/.Wierzę, że Pan wychowany na naszym osiedlu dostrzeże ten problem i będzie bardziej skuteczny od wielu byłych i aktualnych radnych z tego osiedla. Kolejny temat który polecam Pana uwadze to sprzątanie ulic. W NASZYM MIEŚCIE SPRZĄTANE SĄ TYLKO GŁÓWNE ULICE, A NA BOCZNYCH PRZEZ LATA NIE SPRZĄTA SIĘ WCALE. Pozdrawiam”

– Mieszkaniec w kolejnej korespondencji uściślił, że chodzi o chodnik po stronie bazaru, aż do skrzyżowania. Ustaliłem, że jest to działka miejska (nr 36) mieszcząca się w pasie drogowym.
Całkowity remont chodnika nie jest możliwy z powodu braku środków przeznaczonych na ten cel w tegorocznym budżecie miasta. Jednak jest możliwa wymiana popękanych płytek w ramach bieżącego utrzymania, chodników. Jednak wystąpiłem do Urzędu Miasta z pismem o całkowitą wymianę nawierzchni przy bazarze i naprawę popękanych płyt od strony bloków. Na działce, na której znajduje się bazar, położona jest kostka betonowa, która nie komponuje się ze starą, popękaną płytą chodnikową, w związku czym zasadna jest wymiana całej nawierzchni.
– dnia 30 marca zgłosiłem się z pismem o naprawę tego chodnika do Dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. Będę informował na bieżąco jak sprawa jest załatwiana…

– dnia 26 kwietnia otrzymałem pismo z Urzędu Miasta z informacją, że chodnik przy bazarze zostanie wymieniony na kostkę betonową. Natomiast chodnik przy blokach zostanie naprawiony w miejscach zniszczonych przez korzenie drzew. Wykonawca, który wygrał przetarg na wykonywanie takich prac ma wykonać prace do dnia 15 maja br.

pismoo

– Wymiana nawierzchni zakończyła się z końcem maja. W między czasie jak trwał remont dostałem maila od mieszkańca zgłaszającego problem (pisownia oryginalna): „Jestem pod wrażeniem Panie Pawle.Chapeau bas.”

Podczas swojej kampanii wyborczej obiecałem między innymi, że doprowadzę do remontu chodników na osiedlach Piastowskim, Słonecznym i Kilińskiego. Mam już prawie sporządzoną mapę chodników wymagających remontu w pierwszej kolejności ale o tym już niebawem…

Zdradzę tylko, że przy ul. Krasickiego będzie niebawem remontowany kolejny chodnik z mojej inicjatywy.

 

Krzywoń4

Krzywoń5

anielii

 

Remont chodnika dobiega końca.

Anielii 2

Komentarze

3 Polubień
856 Wejść